Ulubione komenarze

celine

858 BO punktów

Komentarze

Statystyki

Liczba komentarzy: 6385
Znaków na komentarz (≈): 836
Skomentowanych newsów: 827
Rozdanych plusów: 8165
Rozdanych minusów: 574
Napisanych newsów: 0

Najlepsze komentarze

+14
Niedawno się obudziłem... gdzie ja jestem ???

Ufff, we własnym domu ale tuż obok mnie na drugiej sofie w sallluuunie wybudza się mój brajdak. Ja mało śpię... ale nie dzisiaj. Mój brat miał 13 lat kiedy Argentyna zdobywała pierwsze MŚ, ja 15 kiedy trafili po raz drugi....potem 22 kiedy po raz ostatni ciągnięci przez Canniggię Albicelestes wygrywali CA... ale to już przeszłość !!! Dzisiaj jest święto, chuj że ten turniej był mocno średni, chuj z tym wszystkim...5-ty finał Leo w dorosłej piłce i w końcu jest, mamy to !!! Nafikaliśmy się przednio , brat wylał na głowę 10-cioletniego Taliskera... bo nie było Szampana :)))

Chyba było głośno bo moja żonkilla z żonkilą brajdaka siedzą sobie w ogródku i piją kawę, nie odzywają się do nas... I wiecie co ? Kochamy je... ale dzisiaj uj z nimi...dzisiaj -

Argentina Campeón !!!!!!!!!!


Ja niedawno skończyłem 50 lat, brat niedługo skończy 56... a cieszymy się jak dzieci. Kiedy będziecie w podobnym wieku zauważycie że w takich szczególnych chwilach każdy z nas jest dzieckiem i zachowuje się jak dziecko... które każdy z nas nosi głęboko w sobie.

No dobra, teraz przydałby się jakiś browar, z najgórniejszej półeczki, najgórniejszej w mojej lodówce :)))


Oni to w końcu mają,, mają to !!!


Na Nich !!!!!

11-07-2021 13:46 w Klątwa przełamana
+12 To jest dramat...żeby grająca tak przeciętną piłkę ( na tle wielu innych byłych finalistów ) drużyna po raz 3ci z rzędu lądowała w finale. Jedyne co ratuje sytuację to pamięć, dobra pamięć...czyli kto z kim, w jaki sposób itp itd...Każdy może sobie obejrzeć Ajax Michelsa/Kovacsa, Milan Sacchiego, Barce Guardioli...i nie jest tu istotne czy 2 puchary czy 3...czy z rzędu czy nie. To jest przepaść. Są kamienie milowe dla taktyków, trenerów, obserwatorów, historyków...dla koneserów sztuki. Są też takie potrójne wyskoki jak ten mierdy, kamienie milowe dla ...dziennikarzy z tv.

Poproszę o triplete, o jakąś wielką syntezę...o siłę która zamiata wszystkich i wszędzie ( no chociaż w 90 - 95% przypadków ), o taktykę, o coś niecodziennego...o cokolwiek co będzie przypominało nam doskonałość poprzedników.
Tego nie ma....nie ma więc dla mnie wielkiej historii, wielkiej legendy. Są kubki w gablotkach. Nawet będąc bezstronnym fanem piłki, bezstronnym ale z tym samym gustem, czuciem, postrzeganiem tej gry to nigdy nie zamieniłbym 4 lat Barcy Pepa na potencjalne 3 LM mierdy Zizou. Po prostu nigdy. I koniec.

25-04-2018 23:16 w Liga Mistrzów na ostatniej prostej
+11
Xavi z taką kadrą ma u mnie kredyt zaufania na bite dwa sezony. Na razie to jest ekipa w której tych 3-4 starszych, zasłużonych graczy dopiero powoli przypomina sobie o tym jak powinni grać, jak brać odpowiedzialność i jaki przykład dać młodym. Poza nimi mamy kilkunastu małolatów którzy bez względu na skalę talentu nadal potrzebują czasu, dwóch sezonów aż zdążą wydorośleć i stać siè w pełni dojrzałymi graczami, których będzie można uczciwie rozliczać.

Paradoksalnie to chyba najsłabsza kadra jaką mieliśmy od kiilkunastu lat, paradoksalnie, bo jest to także najbardziej utalentowana kadra od czasów teamu Guardioli.

Wnioski są dwa. Projekt można przyśpieszyć odpowiednią polityką transferową.... ale kasy brak, więc pozostaje sprytna, oby skuteczna łapanka. Jeżeli nie będzie wartości dodanej z zewnątrz to trzeba będzie spokojnie spojrzeć na plan B... czyli budowanie na młodych. Przecieź tych starszych z reguły się tu opieprza choć czasem dobry mecz zagra Pikacz czy Busi. Chwali się młodych - Araujo, Garcię, Nico, Gaviego, Demira, Abde czy nieobecnych ,-Pedriego i Fatiego. Cały ciężar odpowiedzialności przesuwa się w stronę tych którzy dopiero rozpoczynają przygodę z doroslłym futbolem.

Kto był w podobnej sytuacji??? Chyba tylko Cruijff który pod koniec swojej przygody z Barcą musiał się ratować, powołując młodych, utalentowanych ,- Oscara, Ivana, Toniego, Rogera, zwanych dziećmi Johana... ale poza de la Penią nie byli to chłopcy tak utalentowani jak ci nasi dzisiejsi.

Jest więc nadzieja ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, zadając sobie pytania - jak tych młlodych obudować, jak sprowadzić do Barcy chociaż trzech - czterech klasowych graczy którzy pomogliby złapać oddech..., pomogliby młodym udźwignąć ten ciężar.

Valverde nie lubiłem, tchórzem podszyty mięczak i bardzo szybko okazało się że miałem rację, Koemana szanowałem ale mu nie dowierzałem... a Xaviego kocham i ufam mu mu prawie tak jak ufałem Pepowi

Jeden z najbardziej inteligentnych piłkarsko gości jakich poznałem w swoim życiu.
O piłce myślimy praktycznie tak samo.


W dodatku szczęście w nieszczęściu bo trafił do Barcy w czasie kiedy trzeba wygrywać.. ..grając juniorami a sytuacja finansowa klubu jest taka źe ten stan rzeczy może się przedłużyć. Ma więc czas na to żeby tę młodzież wychowywać. wprowadzaç w dorosły świat.... i łudzić się nadzieją że zarząd ze swej strony pomoże mu sprowadzając do klubu kilku wartościowych ,(naprawdę wartościowych) graczy.. co może okazać się niemożliwe. Przynajmniej na razie.


Xavi rzeczywiście moźe dostać długi kredyt zaufania. Paradoksalnie ciężka sytuacja finansowa sprzyja podobnym pomysłom.
Obecnie jeszcze, słaba i bardzo niedojrzała kadra ( pomijam odpady które powinniśmy jak najszybciej upłynnić) , Laporta nie mając wystarczających środków na wzmocnienia .... nawet przy braku odpowiednich wyników może nie mieć ruchu....No bo kogo nagle powoła na trenera drużyny... której główną siłą napędową jest młodzież? Na razie Xavi i Joan to małżeństwo z milłości, być moźe nadejdą czasy że będzie to małżeństwo z rozsądku.

Jednak niezależnie od tego jak będzie to wyglądało w najbliższej przyszłości ... w pełni świadomie stawiam na generała i daję mu bite dwa lata..... bez słowa krytyki.. Tyle ma ode mnie :))

28-11-2021 01:00 w Zwycięstwo dzięki szczęściu i determinacji

Najgorszy komentarz

-6
meoi napisał/a
celine napisał/a rozwiń cytat

Na 90% leszcz
Proszę o konkret bo takie pierdolenie to se możesz.. nie bądź słaby! Bądźże facet.Edit - uj z tym.

14-07-2018 17:21 w Catalunya Radio: Transfer Rabiota na dobrej drodze